Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • event jau ivyko.

Ekskursija Šv. Jurgio bažnyčioje ir buvusiame senosios regulos karmelitų vienuolyne

gegužės 27 @ 12:00 - 13:30

Nuolat girdime klausimus, kaip aplankyti Šv. Jurgio bažnyčią ir buvusį senosios regulos karmelitų vienuolyną, tad skelbiame ekskursijas!
Gegužės 27 d. ir birželio 17 d., šeštadieniais, 12 val. ir 13.30 val. kviečiame išvysti itin retai atveriamą, nuostabiomis freskomis ištapytą, bet dar nerestauruotą ansamblį. XVI a. pradžioje iš Lenkijos atkeliavę pirmieji broliai karmelitai savo buveinę įsteigė už miesto sienų – Puškarnios priemiestyje, privačioje Radvilų valdoje. Tarp 1506 m. (pergalės Klecko mūšyje) ir 1514 m. (pirmojo paminėjimo šaltiniuose) karmelitų konventą su Švč. Mergelės Marijos Snieginės ir šv. Jurgio bažnyčia (ilgainiui prigijo tik antrasis titulas) čia įkūrė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris ir Vilniaus vaivada Mikalojus Radvila, numatęs ir antrinę, giminės mauzoliejaus, funkciją. Konventas buvo pirmasis senosios regulos karmelitų vienuolynas Lietuvoje. Ekskursijos metu susipažinsime su vienuolijos gyvavimo istorija. Keliaudami po ansamblį aptarsime jo kaitą. Aplankysime biblioteką, vienintelę išlaikiusią autentišką XIX a. interjerą ir garsėjusią turtingu archyvu, gausia, virš 2000 tomų knygų kolekcija.
Susitikimo vieta –prie įėjimo į ansamblio kiemelį iš Kudirkos aikštės pusės, tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir prekybos centro G9.
Trukmė –1.30 val., kaina –15 Eur, su nuolaida 12 Eur.
Bilietus į ekskursiją galima įsigyti tik muziejaus Paysera Tickets sistemoje. Ekskursijos vietoje bilietų įsigyti nebus galima.
Rekomenduojama rinktis patogią aprangą ir avalynę.
Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.
Muziejaus veiklą finansuoja: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos: tel. + 370 5 269 7800, el. paštu muziejus@bpmuziejus.lt
———-
Nuotrauka: Jurgis Hopenas. Vilniaus Šv. Jurgio bažnyčios skliautų freska, XX a. 4 deš., inv. nr. LDM Fi 452. © Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.

Informacija

Data:
gegužės 27
Laikas:
12:00 - 13:30
Renginys Category:
Interneto svetainė:
https://fb.me/e/2x45ezpbw

Vieta

Vinco Kudirkos aikštė

Organizatorius

Bažnytinio paveldo muziejus
VAJC Facebook profilis